Nasza Oferta i Usługi

Nagrobki Pojedyncze

Oferujemy nagrobki pojedyncze w standardzie podstawy 80 x 180 cm lub 90 x 90 cm

Nagrobki Rodzinne

Nagrobki rodzinne to większe odpowiedniki nagrobków pojedynczych.

Nagrobki Urnowe

Nagrobki urnowe stają się coraz bardziej popularne w Polsce ponieważ więcej osób decyduje się na kremację.

Liternictwo

Jedną z najbardziej tradycyjnych metod wykonywania liternictwa nagrobkowego jest kucie. Wykonujemy również liternictwo piaskowane.

Metaloplastyka

Oferujemy także usługi z dziedziny metaloplastyki. Zakład Kamieniarski Szczecin KAREN Kamieniarstwo wykonuje elementy takie jak metalowe krzyże, litery bądź inne akcesoria.

Cięcie Płyt Granitowych

Zakład Kamieniarski Szczecin KAREN Oferujemy dodatkowe usługi w postaci cięcia i polerowania płyt granitowych.

Szlifowanie Polerowanie

Dodatkowe usługi świadczone przez Zakład Kamieniarski Szczecin KAREN to polerowania płyt granitowych.

Kucie Ręczne

Zakład Kamieniarski wykonuje wykuwanie w twardych materiałach znana była już w latach 900 p.n.e. Ludzie od lat upamiętniali nazwiska swoich bliskich.

Zakład Kamieniarski Szczecin Ręczne Kucie Liter

Metoda wykuwania w twardych materiałach znana była już w latach 900 p.n.e. Ludzie od lat upamiętniali nazwiska swoich bliskich. Jenak wraz z przyjściem nowoczesnych technologii w dzisiejszych czasach wykuwanie liter za pomocą dłut nie zaginęło. Nadal pozostaje w użytku. Obok dłut rozwinęły się inne technologie jak piaskowanie przy pomocy sprężonego powietrza z piaskiem, czy frezowanie za pomocą maszyn sterowanych numerycznie.

Zakład Kamieniarski Szczecin Piaskowanie Liter

Tę metodę można wykorzystać na każdym kamieniu, lecz wyłącznie na kamieniu polerowanym. Niekiedy można również wykonać na kamieniu gładkim lub szorstkim, lecz w dużej mierze zależy to od rodzaju użytej foli. Wykonując liternictwo piaskowane, musimy zacząć od przygotowania szablonu liter na komputerze z uwzględnieniem wielkości liter dopasowanej do wielkości tablicy. Po przygotowaniu liter w programie, które będą zapisane wektorowo, wycinamy na specjalnej folii do piaskowania na ploterze tnącym. Tak przygotowaną folię nanosimy na tablicę, przyklejając ją tak aby usunąć spod niej powietrze, co może przyczynić się do jej uszkodzenia oraz uszkodzenia samej tablicy granitowej podczas piaskowania. Samych folii jest też dużo na rynku.

Jesteś zainteresowany wykonaniem nagrobka/pracy kamieniarskiej przez naszą firmę?
Skontaktuj się z nami już dziś!
tel. +48 91 485 61 51
tel. kom. +48 692 497 949
Szczecin, ul. Ku Słońcu 16

Galegia wykonanych nagrobków

Poniżej prezentujemy wykonane przez KAREN – Kamieniarstwo Nagrobki

« z 6 »